חקלאות
חקלאות אקולוגית

חקלאות אקולוגית

3 אתגרים אקולוגיים עולמיים לפנינו, ויש איך להתמודד איתם!

מחסור במים מתוקים וריבוי זיהומים:

מחסור במים מתוקים וריבוי זיהומים:

החקלאות צורכת כ -70% מסך צריכת המים, והשימוש הולך ועולה. במקביל, משק המים העולמי נאבק במחסור במקורות מים טבעיים ובסיכוני זיהום. לצד אלו, אמינות האספקה בחלק מהמקורות אינה קבועה ומוטלת בספק.

 

ביקוש גובר למזון

ביקוש גובר למזון

עד שנת 2050 צפויה אוכלוסיית העולם לגדול לכמעט 9 מיליארד בני אדם, והדרישה למזון לאוכלוסייה הגדלה תלך ותגבר.

צורך גובר בקרקע חקלאית

צורך גובר בקרקע חקלאית

השקיה מדייקת מבטיחה את יעילות השימוש במים ובדשנים. הפיתוח והטכנולוגיה המתקדמת מלמדים כי היום ניתן לגדל יותר מזון בפחות משאבים, להרוויח יותר ובמקביל לאפשר לצרכני התוצרת החקלאית ליהנות מתזונה בריאה יותר.

חקלאות אקולוגית

חקלאות בת קיימא היא הבסיס לתוצרת חקלאית איכותית, כמו גם לרווחיות כלכלית עבור החקלאי. היא נכונה ומדויקת לכל הגורמים שדרכם קשורה בה. השקיה מדייקת היא אחד הגורמים המשמעותיים המאפשרים חקלאות בת קיימא. היא מנצלת נכון את משאבי המים, יוצרת קרקע בריאה ומאוזנת ומבטיחה יבולים באיכות גבוהה, בפחות משאבים.

המחסור במים הוא האתגר הגדול ביותר עבור חקלאים ברחבי העולם. ההשקיה המדייקת היא הפתרון שמאפשר למיליוני חקלאים בעולם ליהנות מתשואות גבוהות ומתוצרת חקלאית איכותית. כששטחי הגידול שלך מפיקים יותר בפחות משאבים – אנחנו יודעים שהצלחנו.

שינוי פני כלכלת החקלאות

השקיה מדייקת מבטיחה את יעילות השימוש במים ובדשנים. הפיתוח והטכנולוגיה המתקדמת מלמדים כי היום ניתן לגדל יותר מזון בפחות משאבים, להרוויח יותר ובמקביל לאפשר לצרכני התוצרת החקלאית ליהנות מתזונה בריאה יותר.
ההשקיה המדייקת היא בסיס הפתרון לחקלאות בת קיימא, יעילה ובריאה יותר! 

Sustainable agriculture

"בעבר היינו אומרים שאנחנו עוסקים בהשקיה ומחויבים לקיימות. היום, אנחנו יודעים שקיימות היא חלק מזהותנו ובזכות האסטרטגיה שלנו אנחנו חיים בעולם טוב יותר".

נתי ברק,  ראש תחום הקיימות, נטפים

שיתופי פעולה בקיימות

אנחנו עובדים עם מגדלים, חברות, ממשלות וארגוני סיוע בכל רחבי העולם כדי להפוך את החקלאות רווחית יותר ובת קיימא.

איך נשיג ביחד קיימות טובה יותר?

תכנית הפעולה שלנו תואמת את סדר היום של האו"ם לשנת 2030 לפיתוח בר קיימא. אנחנו מקדמים שיתופי פעולה שמטרתם לשפר את הקיימות ומקדמים מספר יעדים, עליהם תוכלו לקרוא כאן.

Sustainable agriculture

ומה קורה בשטח בתחום הקיימות?

אנחנו מחויבים לקיימות, וחולקים את הידע שלנו בתחום עם כל שותפינו – חקלאים, חברות בתחום החקלאות, ספקים, מוסדות ציבור וגופי ממשל.
באמצעות שיתוף המידע אנחנו מעודדים מודעות הולכת וגוברת לתחום. המטרה שלנו היא שאתם, החקלאים שותפינו, תצליחו ותשגשגו בעסקיכם, באמצעות הטמעת ערכי חקלאות בת קיימא.  
אנחנו דוגלים ביחסי כבוד ושוויון הזדמנויות, מבטיחים זכויות בריאותיות וחברתיות לעובדי נטפים.
על מנת להבטיח כל זאת ועוד, אנו עוקבים אחר עקרונות ה- Global Initiative ((GRI ומפרסמים דו"ח GRI אחת לשנתיים, מאז 2011. בנוסף, מדי שנה, נשלח דו״ח התקדמות אל אמנת ״גלובל קומפקט" של האו"ם.

קיימות סביבתית

נטפים מקדמת קיימות סביבתית במספר דרכים עיקריות:

1. השקיה מדייקת ההופכת את החקלאות לרווחית יותר ובת קיימא.

2. על - ידי חברות בארגון ״מנדט המים של האו"ם״.

3. מדיניות סביבתית – מטמיעים ערכי קיימות בכל שרשרת האספקה ​​שלנו. משתמשים בחומרים ידידותיים לסביבה בעיצוב המוצר, מנצלים משאבים ביעילות באמצעות שימוש חוזר ומיחזור. מנהלים את פעולות הייצור והאספקה ​​באחריות, תוך עמידה בחוקים ותקנות.

בנוסף, בכל מפעלי הייצור מתבצע פיקוח על יישום המדיניות הסביבתית. תכניות הכשרה מתבצעות בקרב כל העובדים כדי לקדם מודעות.
אנחנו מקפידים על קביעת יעדים ברורים, מטרות ולוחות זמנים המסייעים במעקב וביצוע אופטימיזציה באופן שוטף.
המדיניות הסביבתית של נטפים מבוססת על העקרונות הבאים:

  • עמידה בתקן ISO 14001 במפעלים מרכזיים.
  • הערכת איכות הסביבה במהלך הייצור בהיבטי: ניהול משאבי המים, הפחתת צריכת חשמל וחומרים כימיים מזהמים.
  • הפחתת סיכונים סביבתיים בפעילות הייצור: שימור ושיקום, ניהול פסולת ומניעת זיהום.

Download 2019 ESRS - Environmental & Social Review Summary

אחריות חברתית

נטפים התחילה את דרכה כקבוצת חקלאים במדבר הנגב. במסגרת החזון להפריח את השממה, נאלצנו להתמודד עם אקלים בלתי צפוי ועם שוק תנודתי. פתרון ההשקיה המדייקת היה האמצעי שסייע לנו להגשים את החלום ולקיים חקלאות משגשגת, שמעצימה את יישובי הפריפריה ובאמת מפריחה את הנגב! 

עם השנים וההתפתחות של פתרונות ההשקיה המדייקת והקמת האקדמיה של נטפים, הצלחנו להגיע להרבה מאוד גורמים נוספים שבזכות הפתרונות של נטפים, הפכו גם הם ליצרני מזון יעילים וברי קיימא.

Sustainable agriculture
Sustainable agriculture

העצמת נשים

נשים מהוות מחצית מכח העבודה החקלאי העולמי. על מנת לעודד נשים בעולם כולו לאמץ טכנולוגיות חדשות, אנחנו מביאים את הידע אליהן. טכנולוגיית ההשקיה המדייקת מסייעת להן לייצר תוצרת חקלאית טובה יותר, בריאה יותר ורווחית יותר

קוד התנהגות

הערכים המנחים של נטפים מבוססים על יושרה והגינות, ועל בסיסם אנחנו מספקים שירות בחברה. אנחנו מקפידים על התנהגות מוסרית פנימה והחוצה, בתוך החברה ובקשר עם ספקים, לקוחות, שותפים וכל בעלי העניין האחרים.

חקלאים מחדשים את המחר

50 שנות החקלאות האחרונות הביאו עמן הישגים מדהימים. אתגרי ההתחממות הגלובלית, המחסור במים והצורך הגובר בקרקעות, כל אלו מחייבים את אנשי השטח והעוסקים במחקר להגביר מאמצים למציאת פתרונות שיאפשרו להמשיך ולספק תוצרת חקלאית איכותית, במינימום משאבים. נטפים ממשיכה לשלב טכנולוגיות מתקדמות ופורצות דרך בעולם החקלאות ותמיד חושבת צעד אחד קדימה אל עבר העתיד של לקוחותיה. לטובת חקלאות בת קיימא בעולם כולו.   

למידע נוסף
Sustainable agriculture

חדשנות משתנה לפי הצרכים שלך כחקלאי

לפני הכל אנחנו חקלאים. לכן ישנה חשיבות גדולה להתאים את הפתרונות של נטפים לפי הצרכים המשתנים שלך כחקלאי כל הזמן. פני החקלאות לפני 50 שנה לא יראו אותו דבר ב 50 השנים הבאות. המערכת החקלאית ששימשה אותנו עד עכשיו צריכה להשתנות. מגדלים צריכים יותר שליטה. כחקלאים וכחדשניים אנו מחויבים להביא חדשנות לשוק, המתפתחת יחד עם הלקוחות שלנו.

אודות נטפים